Depilacja przeprowadzana za pomocą lasera

Depilacja laserowa jest jedną z dostępnych form depilacji. Depilacja czyli usuwanie niewygodnych i nieestetycznych włosków z naszego ciała, nie zawsze była powszechna, ale od lat dziewięćdziesiątych w Polsce jest jednym z kanonów piękna u kobiet.  Depilację można przeprowadzać samodzielnie w domu. Do depilacji można używać depilatorów (jest to najpowszechniejsza forma), ale również wosków, taśm i innych. Depilacja wyparła popularne niegdyś golenie.
Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą forma depilacji. Daje niezwykle trwałe efekty, w zasadzie można powiedzieć, że jest to forma depilacji permanentnej. Depilacja laserowa jest trwała, ale aby odnieść w stu procentach trwały efekt należy przeprowadzić kilka serii. Związane jest to z faktem, że owłosienie na skórze nie rośnie równomiernie, a nie można naświetlać laserowo całości powierzchni skóry.

Niektórych do delacji laserowej zrazić może fakt ceny jaką trzeba zapłacić za zabieg, ale depilacja laserowa w dluższej perspektywie może się bardzo opłacać. I to nie tylko finansowo ale i zdrowotne.
Depilacja laserowa to jednostkowo duży koszt, ale porównując to z ceną jaką przyjdzie nam zapłacić za depilatoty (w końcu każdy się zepsuje), woski do depilacji, kremy do depilacji, albo wizyty u profesjonalnej kosmetyczki, może się okazać że depilacja wykonywana przy pomocy lasera jest zdecydowanie tańsza.

Tradycyjna depilacja (świadczona nie tylko w Poznaniu) wiąże się również bólem (w przypadku używania depilatorów i wosków, ostatecznie niby można się przyzwyczaić, ale po co?)  i stosowaniem chemikaliów, które wraz z płynami i kremami wylewamy na siebie w całkiem jak się okazuje sporych ilościach.

Depilacja laserowa jest warta do rozważenia, szczególnie teraz kiedy powoli zbliża się sezon plażowy i każdy chciałby wyglądać jak najlepiej. Warto to rozważyć ponieważ zanim zaczniemy się opalać po depilacji laserowej musi minąć trochę czasu, a jak wiadomo każdy w lecie lubi się poopalać. Depilację laserową możemy wykonać w każdym niemal salonie kosmetyki estetycznej. Warto jednak sprawdzić czy taki salon ma odpowiednich pracowników.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress