Jak pozbyć się nadmiarowego owłosienia?

Perfekcyjnie gładka skóra jest marzeniem wszystkich kobiet. O ten aspekt urody panie gorliwie dbają zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy na ulicach królują szorty i krótkie spódniczki, a na plażach stroje kąpielowe. Jak zatem pozbyć się niechcianych włosków, które skutecznie zepsułyby estetykę naszych wakacyjnych stylizacji?

Najpopularniejsze rozwiązanie – maszynka

Ten rodzaj depilacji preferowany jest przez znaczną część kobiet. Wiąże się to z jego prostotą, do jego przeprowadzenia potrzebna nam będzie jedynie maszynka do golenia. Warto depilować się podczas brania prysznica, aby uniknąć bolących podrażnień.

Depilatory i domowe zacisze

Kolejnym cieszącym się popularnością sposobem walki z włoskami jest korzystanie ze standardowego depilatora. Metoda ta jest skuteczna, usunięte włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Towarzyszy jej jednak ból (zwłaszcza przy pierwszej depilacji), do tego może być stosowana jedynie do dłuższych włosków. Po depilacji tym sposobem na skórze pojawiają się podrażnienia, znikają jednak one po upływie kilku godzin. Depilatorem można golić nogi, niepolecane jest za to stosowanie go do pach oraz okolic bikini.

Przełom w depilacji – depilacja laserowa

Rozwiązanie idealne! Jego celem jest bowiem trwałe pozbycie się włosków. Po kilku zabiegach zauważymy, że odrasta nam coraz mniej włosków, z czasem przestaną one pojawiać się wcale.

Zdecydowanym minusem tego rodzaju eliminacji owłosienia jest jego cena. Koszt jednego takiego zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych, nie każdy więc może sobie na niego pozwolić. Pocieszający jest w tej kwestii fakt, iż producenci sprzętów AGD dedykowanych kobietom dostrzegli problem i rozpoczęli wprowadzanie na rynek depilatorów laserowych. Przed zdecydowaniem się na zakup takiego urządzenia powinnyśmy wiedzieć, że wykonywane nim zabiegi mogą okazać się nieskuteczne dla osób, których włoski mają kolor blond lub rudy. Natomiast panie o ciemnej karnacji mogą narazić się na powstanie brzydkich przebarwień.
Warto dodać, że taki zabieg przebiega całkowicie bezboleśnie.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress