Czy dla dziecka dobierać sandały dziecięce?

Młodzi rodzice zachodzą w głowę, czy aby ich dzieci powinny nosić obuwie dziecięce od najmłodszych lat, czy też w rzeczywistości powinni poczekać aż uformuje się jego stopa. A jeśli już dobierać obuwie dziecięce, czy zatem dobrze będzie wybrać na lato sandały dziecięce czy też zrezygnować z nich na rzecz pełnego obuwia korekcyjnego?

Czym różnią się sandały dla dzieci od obuwia korekcyjnego?

Buty noszone przez małe dzieci posiadają sztywną cholewę, która sięga poza kostkę. Dzięki temu stopa dziecka jest unieruchomiona w prawidłowej pozycji i pozwala to na utrzymanie jej w jednej pozycji, przez co do momentu rozwinięcia mięśni oraz koordynacji ruchowej dziecko będzie mogło spokojnie chodzić.

Natomiast sandały dziecięce przede wszystkim są dużo elastyczniejsze. Oczywiście, sięgają za kostkę i mają wkładki ortopedyczne, niemniej nie są tak sztywne, jak pełne obuwie dziecięce. Dlatego też ich noszenie jest zalecane dopiero w momencie, kiedy dziecko opanuje zdolność chodzenia o własnych siłach. Dodatkowo sandały dziecięce ze swej natury nie chronią przed wszelakiego rodzaju zabrudzeniami skóry, dlatego jeśli nasze dziecko ma problemy z chorowitością, lepiej będzie poczekać, aż jego naturalny system odpornościowy wzmocni się.

Zalety noszenia sandałów u dzieci

Niemniej każde dziecko powinno w pewnym momencie nosić sandały dziecięce Memo. Kontakt skóry ze słońcem oraz powietrzem pozwala między innymi na brak schorzeń czy zmian skórnych stopy dziecka. Dzięki temu również prawidłowo rozwija się stopa.

Poza tym w okresie letnim, kiedy to dni są długie i ciepłe, noszenie pełnego obuwia może sprawiać spore problemy. Dziecko będzie narażone na odparzenia skóry, pęcherze oraz nadpotliwość stopy. W efekcie będzie męczyło się i zrażało do chodzenia. To natomiast uniemożliwi przebieganie prawidłowego rozwoju stopy.

Jak widać, czasami trzeba zastanowić się, czy lepiej będzie dobrać obuwie dziecięce pełne czy też sandały dla dzieci.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress