Czy elektryczne wózki dla inwalidów są naprawdę drogie?

Przeglądając sklepy ze sprzętem medycznym, możemy się po raz kolejny przekonać, że osoby niepełnosprawne fizycznie naprawdę zostały pokrzywdzone przez los, a żyć z pewnością nie jest dla wszystkich sprawiedliwie. Tak naprawdę my sami nie możemy być pewni tego, co stanie się jutro. Może się nawet okazać, że dołączymy do tej grupy osób. Koszty, które wiążą się z zakupem niezbędnego sprzętu, który ma ułatwić niepełnosprawnym zwykłą codzienność są naprawdę wysokie.

Sklepy internetowe, które często umożliwiają również system ratalny zakupów, mogą nam wszystkim pokazać, jak drogie są na przykład elektryczne wózki inwalidzkie. Chociaż należy zaznaczyć, że ich koszt wcale nie jest wysoki, biorąc pod uwagę, jak wiele możliwości mogą zagwarantować chorym, którzy się na nich poruszają. Co prawda znacznie częściej wybierane są te tradycyjne wózki inwalidzkie napędzane siłą mięśni, jednakże nie każdy niepełnosprawny ma na tyle dużo siły w rękach, aby popchnąć wózek dalej przed siebie.

Ponadto elektryczne wózki inwalidzkie dają znacznie większe możliwości poruszania się na zewnątrz. Możliwość ich złożenia daje także bardzo dużą szansę na to, aby podróżować nawet w odległe strony. Na szczęście w wielu sklepach z takim sprzętem medycznym, można również zobaczyć oferty, które są atrakcyjne cenowo i nie ujmują jednocześnie na jakości sprzętu. Taki wózek, który jest tańszy od innych, wcale nie musi być gorszy od pozostałych modeli, o czym łatwo można się przekonać porównując jego możliwości. Jego tapicerka również może być uszyta z Cordury i bardzo wytrzymała. Może być on również składany, pozwalając w ten sposób na jego transport w samochodzie.

Istotny będzie również panel sterowania wózkiem, który również nie musi odstawiać od podstawowych standardów, jakie wymaga się od takich urządzeń. Regulacja siedziska, oparcia i podłokietników także nie będzie należała do brakujących mu funkcjonalności. Tak więc nawet w sklepach, które sprzedają elektryczne wózki inwalidzkie można znaleźć atrakcje cenowe, które nieco podreperują budżet osoby, która w taki pojazd musi się wyposażyć.

Nie zapomnij o dofinansowaniu z NFZ!

Ponadto warto wiedzieć, że osoby, które chcą zdecydować się na taki zakup mogą liczyć na dofinansowanie ze środków NFZ, jeśli spełniają wyznaczone przez ten organ wymogi. Niektórzy uważają, że są one dość trudne do spełnienia, jednakże nawet jeśli nie uda nam się sięgnąć po takie środki, to zawsze zostaje nam jeszcze zakup w systemie ratalnym, który będzie doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób, które nie dysponują taką gotówką.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress