Czy powinno się kupować buty dla dzieci do nauki chodzenia?

Gdy nasze dziecko zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, jest to sygnał dla rodziców, że powinni oni zadbać o prawidłowy rozwój stóp dziecka. Dostatecznie wczesna reakcja pozwoli na zapewnienie naszemu dziecku zdrowej postawy ciała i zminimalizuje ryzyko płaskostopia u dzieci. Jednak rodzice często nie wiedzą, czy i kiedy powinni zakładać buty dla dzieci, aby wspomóc prawidłowy rozwój stopy.

Nauka chodzenia u dzieci w pierwszych miesiącach

W momencie stawiania przez dziecko pierwszych kroków, lekarze ortopedzi doradzają, aby nie stosować żadnego obuwia dziecięcego. Lepiej będzie założyć luźne skarpetki lub zwyczajnie pozwolić biegać dzieciom na bosaka. Kontakt stopy z podłożem naturalnie wpłynie na budowę prawidłowej postawy w pierwszych miesiącach chodzenia dziecka.

Buty dla dzieci do nauki chodzenia zakładamy później

O ile na początku nauki chodzenia dziecko nie powinno mieć obuwia, o tyle później będzie ono niezbędne do wpłynięcia na prawidłową konstrukcję anatomiczną stopy. Zwykle w wieku 10-12 miesięcy rodzice kupują buty dla dzieci, które posiadają odpowiednie wkładki wspomagające rozwój stopy.

Dobrej jakości obuwie dziecięce jest zbudowane przede wszystkim z:

  • Naturalnych materiałów gwarantujących elastyczność butów dla dzieci,
  • Posiada atest Zdrowa stopa na podeszwie przyznany przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w porozumieniu z Instytutem Matki i Dziecka,
  • Posiadają szeroki nosek, aby palce nie były ściśnięte, a powietrze swobodnie docierało do podeszwy stopy.

Nie powinno się kupować ani otrzymywać od rodziny używanych butów dla dzieci, gdyż stopa w trakcie chodzenia rozbija wkładki ortopedyczne i zmienia budowę obuwia. Co było dobre dla dziecka naszej siostry, niekoniecznie będzie dobre dla naszego malucha.

Sandały ortopedyczne dla dzieci do uczenia się chodzenia

Oprócz butów dla dzieci, w procesie nauki chodzenia będą też dobre sandały dziecięce z ortopedyczną wkładką. Są lekkie, przewiewne i jak znalazł na lato. W ten sposób będziemy mieć na stanie jedne buty do chłodnych dni i jedne na cieplejsze pory roku.

Related Posts

Administrator serwisu Nowości-Kosmetyczne.pl, właściciel salonu SPA oraz praktyk fryzjerstwa w Warszawie. Po godzinach prowadzi sklep z kosmetykami i produktami linii "beauty".
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress