Dietą w wysoki poziom cholesterolu

Ludzie mają często dolegliwości związane z podniesionym poziomem cholesterolu. Na początku wydaje nam się, że wysoki poziom cholesterolu to nic strasznego. Jak tłumaczą lekarze, jest jednak inaczej. Cholesterol na wysokim poziomie stanowi duży problem i może być źródłem wielu dolegliwości. Wpływa on również drastycznie na spadek jakości życia. Wysoki poziom cholesterolu wpływa bardzo źle na układ sercowo-naczyniowy. Wywołuje choroby, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Powinniśmy pamiętać o przeprowadzeniu okresowych badań, które pozwolą wykryć ewentualne zmiany w organizmie. Dzięki tym badaniom będziemy mieć kontrolę nad naszym organizmem.

Jak unikać chorób, które są wywoływane przez wysoki poziom cholesterolu?

Są dwie drogi: aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Polska kuchnia nie jest jednak w tej materii sprzyjająca. Wynika to stąd, że polskie potrawy są w przeważającej mierze tłuste. Co więcej, nie mamy nawyków jedzenia częstych posiłków w ciągu dniach. W naszej tradycji utarło się, że obiad powinien być obfity. Nie jest to jednak dobre dla naszego egzaminu.

Przyswajanie dużej ilości składników pochodzenia zwierzęcego tak wszechobecnych w naszej diecie ma bardzo negatywny wpływ na nasz organizm.

Jak więc ograniczać ilość cholesterolu w naszej diecie?

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=NHPwakTJEHI[/tube]

Trzeba przede wszystkim zrezygnować z masła na rzecz margaryny. Oprócz tego warto zastąpić tłuste mięsa rybami. Należy również dodać dużo warzyw do naszej diety. Ważne jest także to abyśmy ograniczali spożywanie potraw smażonych i słodyczy. W ich miejsce warto stosować więcej owoców. Dieta, która najlepiej się sprawdza w walce z wysokim poziomem cholesterolu to dieta śródziemnomorska. Właśnie takie diety są zalecane przez dietetyków.

Podsumowując, walkę z cholesterolem powinniśmy zacząć od zdrowej diety. Ważna jest profilaktyka i kontrola zachowania naszego organizmu. Powinniśmy o tym bardzo uważnie pamiętać. Wysoki cholesterol to nie żarty, ale poważna dolegliwość. Trzeba się nią zająć jak najszybciej, aby ona nie zajęła się nami.