Jedna z najskuteczniejszych metody wybielania zębów – nakładkowe

Biały uśmiech to oznaka zdrowia, piękna, atrakcyjności i pewności siebie. Jak wynika z przeprowadzanych badań aż 95% badanych uważa, że biały uśmiech powoduje, iż dana osoba jest bardziej atrakcyjna dla płci przeciwnej. Ludzie o białych zębach częściej się uśmiechają, a to sprawia, iż są postrzegani jako osoby sympatyczne, miłe i budzące zaufanie.

Natomiast osoby z brzydkimi i pożółkłymi zębami mogą posiadać wiele kompleksów, a co za tym idzie – trudności w kontaktach międzyludzkich (zarówno zawodowych, jak i prywatnych). Dlatego tak bardzo popularne staje się wybielanie zębów – i to zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Istnieje wiele metod wybielania zębów. Jednym z najpopularniejszych sposobów na białe zęby jest wybielanie nakładkowe, które wprawdzie wymaga samodyscypliny ze strony pacjenta i może nieść powikłania w postaci nadwrażliwości zębów, ale jednocześnie przynosi zadowalające efekty, które utrzymują się nawet do trzech lat. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania nakładkowego pacjent musi przejść dokładne badanie stanu zębów i dziąseł, zabezpieczyć ubytki i usunąć kamień nazębny. Dopiero po tych zabiegach można przeprowadzić wybielanie nakładkowe.

W trakcie pierwszej wizyty u stomatologa specjalista pobiera specjalne wyciski, a następnie wykonuje dwie przezroczyste szyny, które pełnią funkcję indywidualnie dostosowanych nakładek. W trakcie kolejnej wizyty pacjent mierzy wykonane nakładki i jeżeli wszystko jest w porządku, to otrzymuje strzykawki ze specjalnym żelem wybielającym (jego stężenie jest uzależnione od wrażliwości zębów) oraz szereg dokładnych instrukcji dotyczących samodzielnego stosowania nakładek.

Terapia wybielająca trwa zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni. W trakcie trwania kuracji pacjent powinien stosować tak zwaną „białą dietę”, podczas której należy zrezygnować z picia kawy, herbaty, czerwonego wina i soków owocowych. Niektórzy pacjenci uskarżają się  na zwiększoną wrażliwość zębów spowodowaną stosowaniem nakładek, ale dolegliwości te najczęściej mijają po upływie kilku tygodni od zakończenia terapii. Koszt takiego wybielania jest zróżnicowany, jednak jego skuteczność i łatwość użycia sprawia, iż wybielanie nakładkowe cieszy się niesłabnącą popularnością.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress