Leczenie kanałowe a wybielanie zębów – poznaj zależności

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, jak większość z nas zdaje sobie sprawę jest ostatecznością, która jest jednocześnie szansą na uratowanie zęba. Jeżeli jest tak możliwość, pomimo złych doświadczeń z takim zabiegiem powinniśmy starać się ratować nasze zęby.

W dzisiejszych czasach leczenie kanałowe już tak nie doskwiera, a to za pomocą ulepszonych technik i materiałów wykorzystywanych podczas leczenia. Oczywiście po takim leczeniu nasz ząb jest martwy, ponieważ wyjęte są z niego nerwy, jest zatruty, a kanały są wypełnione specjalną pastą.

pain

Ile trwa leczenie kanałowe?

W zależności od tego, jak szybko stomatologowi uda się zatruć ząb, i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań taki ząb wymaga kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym, od trzech do czterech. Zatrucie zęba może potrwać miesiąc bądź dłużej, jeśli pacjent odczuwa jeszcze ból przy borowaniu i oczyszczaniu kanałów.

W przypadku, kiedy ząb boli, są z nim problemy, i trudno jest oczyścić kanały, wtenczas leczenie kanałowe może się przedłużyć i bardzo często stosowany jest antybiotyk.

W takich sytuacjach również bardzo często wadzą bakterie, dlatego też po kuracji antybiotykiem przypisanym przez specjalistę zabieg w formie leczenia kanałowego się udaje. Są tylko nieliczne przypadki np. zaawansowana próchnica, kiedy ząb nie nadaje się nawet do leczenia kanałowego, które jest ostatecznością.

Ile trwa samo wypełnienie i zaplombowanie zęba?

Oczyszczenie kanałów, jak również wypłukanie ich środkiem stomatologicznym oraz wypełnienie i zaplombowanie trwa od czterdziestu pięciu minut do godziny czasu spędzonego w gabinecie stomatologicznym.

Najwięcej czasu tracimy na zatrucie zęba, i jego przygotowanie do ostatecznej i końcowej fazy wykończeniowej. Bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrego łódzkiego specjalistę, który będzie wykonywał swoją prace bardzo starannie, żebyśmy mogli się cieszyć kompletem zębów jak najdłużej.

Wybielanie zębów – prywatnie czy Państwowo?

Warto nawet udać się w takiej sytuacji do stomatologa prywatnie, z czym w Łodzi nie ma problemu, posiada on zwykle lepszej jakości, trwalsze materiały, a na zębach nie warto oszczędzać.

Chcąc poznać profesjonalną ofertę stomatologiczną dotyczącą wybielania zębów, warto wejść pod adres http://www.sanacja.lodz.pl/uslugi/wybielanie-zebow-stomatologia-estetyczna i poznać szczegóły na ten temat.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress