Nogi bardzo częstym obiektem depilacji

Gładkie nogi u pań to już dzisiaj standard. Mało która kobieta wyobraża sobie posiadanie dosyć sporej długości włosków na nogach, uważają to po prostu za nieestetyczne. Jednak gładkość i smukłość wymagają poświęceń – włoski trzeba regularnie usuwać. Metod jest wiele, każda z pań może preferować inną.
Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia jest zwykła maszynka do golenia. Proces usuwania można przeprowadzać z przeróżną częstotliwością, ale najlepiej wieczorem po ciepłej kąpieli. Woda z mydłem sprawia, że łatwiej pozbyć się włosów. Ta metoda ma wiele plusów – jest tania, łatwa i rzadko powoduje podrażnienia. Aczkolwiek jej sporym mankamentem jest niewielka skuteczność, ponieważ włosy, w sposób naturalny, bardzo szybko odrastają, często jeszcze grubsze.

Innym, równie chętnie stosowanym rozwiązaniem jest depilacja za pomocą wosku. Depilacja nóg za pomocą wosku jest dosyć bolesnym rozwiązaniem, jednak najtrwalszym, bo włoski odrastają znacznie dłużej i są dużo cieńsze niż poprzednio. Przed aplikacją substancji należy dokładnie oczyścić skórę nóg za pomocą toniku a następnie ją wysuszyć. Wosk powinien mieć temperaturę około 37 stopni, można go rozgrzać w mikrofalówce. Należy nakładać go za pomocą specjalnego aplikatora, a następnie nałożyć pasek. Jedna ręka powinna naciągać skórę, druga natomiast odrywać plaster w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków. Po skończonej depilacji wystarczy oczyścić skórę z resztek wosku i zastosować kojący balsam.

Ostatnio popularne stają się specjalne żele, kremy oraz pianki. Nakłada się je na skórę, a one za pomocą specjalnych składników chemicznych dosłownie rozpuszczają włosy. Niestety przynosi to tylko krótkotrwały efekt, ale na szczęście jest bezbolesne. Bardzo ważne jest, aby przed aplikacją preparatów wykonać próbę na niewielkim fragmencie ciała w celu zapobiegnięcia wystąpienia reakcji alergicznej. Jeżeli po dobie od nałożenie nie wystąpiły żadne nieoczekiwane rezultaty można spokojnie przejść do depilacji nóg (oczywiście w Krakowie).

Na blogu Laser DeLux tematyka depilacji nóg została bardzo szczegółowo przedstawiona.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress