Oferta sklepów medycznych dla niepełnosprawnych

W sklepach medycznych, gdzie możemy zakupić różnego rodzaju sprzęty i urządzenia rehabilitacyjne, możemy również zobaczyć szeroki wybór urządzeń do rehabilitacji ciała, jakimi są różnego rodzaju pionizatory. Obecnie powstało już wiele ich modeli i rodzajów, które wyposażone są w rozmaite funkcjonalności. Wybór jednego z nich nie jest łatwy, jednakże w zasadzie w każdym ze sklepów, które posiadają je w swoim asortymencie, możemy liczyć na fachowe doradztwo oraz diagnozę wszystkich potrzeb osoby niepełnosprawnej, dla której ma być ten sprzęt.

Można wymienić wielu producentów, którzy specjalizują się w ich produkcji. Wiele firm na rynku zajmuje się także ich dystrybucją. Dlatego też sklepów z nimi można znaleźć obecnie całkiem sporo. Zarówno tych działających w zasięgu lokalnym, jak również za pośrednictwem internetowym. Chociaż takie działalności często funkcjonują w obu tych obszarach. Jednak skupmy się już na funkcjonalności konkretnych urządzeń, którymi są właśnie różnego rodzaju pionizatory.

Obecnie można znaleźć na rynku pionizator, który wyszedł naprzeciw osobom niepełnosprawnym, które na co dzień borykają się z potrzebami pionizacji oraz korygowania zdeformowanych dla pozycji pionowej nawyków postawy. Ten pionizator wykorzystuje rozwiązania, dzięki którym stabilizacja kręgosłupa odbywa się z zachowaniem jego naturalnych krzywizn.

Niestety wiele takich urządzeń, nie jest w stanie tego zapewnić ze względu na to, że nie jest wyposażona w wystarczający ku temu system podpór pod całe plecy chorego w czasie pionizacji. Brakuje również na nich w większości krzywizn, które są charakterystyczne dla kręgosłupa. Nadmierne ich prostowanie może spowodować jego deformację, która będzie objawiać się silnymi bólami, a nawet stanem zapalnym.

Nie bez znaczenie jest również funkcja stabilizacji kolan w czasie pionizacji, bioder oraz miednicy. Dzięki takiemu systemowi blokad i zabezpieczeń pionizator może zagwarantować naturalną postawę ciała podczas stania niepełnosprawnej osoby. Cały sterowany jest za pomocą niewielkiego pilota, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Z jego pomocą można zmienić pozycję chorego na siedzącą bądź leżącą, no i stojącą.

Istotny jest tutaj również stabilizator głowy, który zapobiega deformacjom kręgów szyjnych, szczególnie u osób, które cierpią na osłabienie mięśni w okolicach szyjnych bądź z porażeniem mózgowym. To urządzenie skierowane jest zwłaszcza do chorych na już wymienione porażenie mózgowe, zanik mięśni bądź problemami z pionizacją ciała, które pojawiają się także w przypadku innych schorzeń.