Ortopeda wyjaśnia: zastosowanie kamizelki ortopedycznej i gorsetu

Ból pourazowy odbiera chęć życia, nie pozwala normalnie funkcjonować. Co zrobić, by szybciej wrócić do zdrowia? Co pomaga w urazach barku, stawów – ramiennego i łokciowego? A co przy schorzeniach i urazach kręgosłupa? Jaki opatrunek zastosować?

Kamizelka ortopedyczna popularnie zwana temblakiem to niezawodna pomoc w leczeniu kontuzji, wszelkiego rodzaju urazów (nieoperacyjnych złamań, zwichnięć) barku, stawów – ramiennego i łokciowego, stanów zapalnych, zwyrodnień, które wymagają unieruchomienia ręki i odciążenia jej. Kamizelka może być stosowana bezpośrednio po operacji. Z powodzeniem zastępuje w wielu przypadkach klasyczny gips. Niewątpliwą zaletą jest jej elastyczność – czyli  przy jednoczesnym unieruchomieniu ręki – zgiętej w stawie łokciowym i ułożeniu jej blisko tułowia, staw łokciowy pozostaje w pewnym dopuszczalnym stopniu ruchomy. Oraz to, że jest wyprodukowana z materiałów oddychających, zapewniających dobrą cyrkulację powietrza – co poprawia krążenie (wyklucza zakrzepy krwi) i zapobiega odparzeniom. Kamizelka ortopedyczna jest lekka, łatwa w założeniu. Mogą ją nosić dzieci i dorośli.

Czym jest natomiast gorset ortopedyczny?

Brzmi źle, niewygodnie i sztywno? Gorsety odcinka szyjnego, lub lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa zapewniają jego usztywnienie. Współczesne gorsety ortopedyczne jednak nie tylko pomagają w leczeniu zachowawczym urazów. Pomagają też odciążyć i prostować kręgosłup. Są wygodne i nie przeszkadzają w codziennym życiu. Wręcz zaleca się ruch i uprawianie sportu. Dzieje się tak przy leczeniu skoliozy (bocznego skrzywienia kręgosłupa), gdzie stosuje się tzw. gorset ortopedyczny dynamiczny, który umożliwia pacjentowi normalny ruch.  Gorsety wykonane są najczęściej z materiałów najwyższej jakości, aby spełnić oczekiwania pacjentów. Takie ortezy to komfort w leczeniu kręgosłupa oraz zapobieganiu powikłań.
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=XidELFHxs9A[/tube]
Kamizelka ortopedyczna i gorset ortopedyczny zapewniają pacjentowi szybszy powrót do zdrowia i pełni sił przy jednoczesnym  komforcie leczenia.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress