Ostry ból głowy – przyczyny i jak leczyć?

Zapewne każdy z nas już nie raz spotkał się z problemem bolącej głowy. Dla niektórych z nas jednak jest to ból niewielki, który ustępuje samoistnie po krótkim czasie. Czasami jednak ból bywa bardzo silny do tego stopnia, że nie radzimy sobie bez pomocy bardzo silnych środków przeciwbólowych. Zdaniem większości specjalistów w sytuacji, gdy co najmniej kilka razy przytrafił nam się taki ból nie do zniesienia powinniśmy zasięgnąć opinii ekspertów i udać się do lekarza. Niejednokrotnie wymagana jest interwencja specjalisty, w tym przypadku neurologa. Bardzo silne bóle głowy bowiem, mogą być oznaką poważnych chorób, które wymagają natychmiastowego podjęcia leczenia.

Nie lekceważ bólu głowy

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=3wdkdHpGWCQ[/tube]

Z całą pewnością więc nie należy lekceważyć bardzo silnych bólów, często promieniujących na połowę części twarzy, gdyż mogą być one objawem migreny z którą możemy walczyć tylko z pomocą najlepszych specjalistów. Jak wiemy bowiem taki ból jest najczęściej przeszywający i trudny do zniesienia. Nie ulega zatem wątpliwości, że tradycyjne leki przeciwbólowe nie pomogą nam w jego zwalczeniu. Migrenowy ból głowy na ogół jest łatwo rozpoznać, co daje nam możliwość rozpoczęcia prawidłowego procesu leczenia odpowiednimi środkami przeciwbólowymi.

Czy to migrena?

Wiele bólów głowy najczęściej przemija po przyjęciu tabletki przeciwbólowej. Z całą pewnością jednak migrena powoduje ciężkie do zniesienia bóle głowy, które mogą utrzymywać się od kilku godzin do nawet kilku dni. Najczęściej też towarzyszą im nudności, światłowstręt oraz kołatanie serca. Wielu pacjentów jednak cierpiących na migrenę radzi sobie już z tą dolegliwością poprzez przyjmowanie bardzo silnych leków przepisywanych przez neurologów. Warto zatem pamiętać, że w przypadku migrenowych bólów głowy nie warto leczyć się samemu. Należy korzystać z pomocy fachowców, którzy doradzą nam w jaki sposób można radzić sobie z tym uporczywym oraz ciężkim do zniesienia bólem. Wielu pacjentów określa ten ból jako ostry, powodujący często problemy z poruszaniem głowy.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress