Policealna szkoła medyczna – dobry zawód, pewne zatrudnienie

Obecnie maleje zapotrzebowanie rynku pracy na osoby z wykształceniem ogólnym, bez konkretnych umiejętności. To, co jest pożądane przez pracodawców, to konkretne zawody i specjalistyczne umiejętności. Tendencja ta jest też zauważalna w służbie zdrowia. Zapotrzebowanie na pracowników w sektorze zawodów medycznych jest wysokie i wciąż rośnie.
Policealna szkoła medyczna wydaje się w takim wypadku bardzo ciekawym wyborem.
Policealna szkoła medyczna – jakie kierunki? Dla kogo?
Szkoły medyczne ze swoją specjalistyczną ofertą, dają możliwość zdobycia umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w zawodach związanych ze zdrowiem, opieką, rehabilitacją oraz polityką społeczną.

Najbardziej popularne kierunki to:

  • technik dentystyczny
  • technik farmaceutyczny
  • technik ortopeda
  • technik elektroradiolog
  • technik masażysta
  • opiekun środowiskowy
  • opiekun dziecięcy
  • opiekun medyczny

Oferta nauka w szkole medycznej skierowana jest do absolwentów szkół średnich – liceum lub techników. Naukę rozpocząć można również pomimo braku matury, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Bardzo dużą gamę kierunków posiada szkoła ATUT: atutszkola.pl/oferta/szkola-policealna/policealna-szkola-medyczna/

Co oferują szkoły medyczne?

W zależności od wybranej szkoły i kierunku kształcenia, nauka trwa od 1 roku do 2,5 lat.  W tym czasie szkoły medyczne, oferują swoim słuchaczom zdobycie praktycznych i solidnych podstaw do wykonywania wybranego zawodu, a także gruntowne przygotowanie do uzyskania państwowych uprawnień do jego wykonywania.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli posiadającą profesjonalną, nowoczesną wiedzę na temat prezentowanych zagadnień oraz grupę praktyków, którzy przygotowują słuchaczy do zawodu od strony praktycznej. Słuchacze mają możliwość nauki w pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt medyczny i kosmetyczny. Kursanci mają także możliwość odbycia dodatkowych praktyk czy stażów we współpracujących ze szkołą ośrodkami z branży medyczno-kosmetycznej, takimi jak: ośrodki odnowy biologicznej, oddziały szpitalne, domy pomocy społecznej.
Absolwenci, po zdaniu egzaminów państwowych, bez trudu znajdują zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych, aptekach, pracowniach diagnostyki medycznej oraz w sektorze kosmetycznym.
Ze względu na bardzo dobre perspektywy znalezienia dobrze płatnej pracy, kierunki oferowane przez policealne szkoły medyczne cieszą się dużą popularnością.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress