Stres – czynnik podwyższający cholesterol we krwi

Wiele osób we współczesnych czasach bardzo się stresuje. Zwykle związane jest to z pracą zawodową, ale czasem również stres bierze się życia osobistego. Nierzadko te sprawy są wzajemnie powiązane: spędzanie długich godzin w pracy powoduje, że zaczyna podupadać nasze życie towarzyskie i rodzinne.

Traci się więź z najbliższymi, mniej się z nimi rozmawia, nie wie się, co zrobić, aby taką sytuację naprawić. To jeszcze powoduje większe napięcie nerwowe. O ile niewielka dawka stresu jest całkiem pożądana, ponieważ może motywować nas do działania, o tyle gdy tego stresu pojawia się za dużo, zaczynają się poważne problemy. Do tego też dochodzi bardzo zła dieta, spożywanie za dużo cholesterolu, potraw mięsnych oraz alkoholu.

Zmienić swoje życie

Dlatego każdym, kto chce coś naprawić w swoim życiu, powinien przede wszystkim zacząć się zdrowiej odżywiać (niekoniecznie musi to oznaczać branie suplementów diety, chociaż nie ma powodów, aby do tego zniechęcać) oraz starać się walczyć ze swoim stresem. W diecie przyda się coś na cholesterol, a w przypadku walki ze stresem, być może trzeba będzie zacząć mniejszą uwagę przywiązywać do swojej pracy i zmniejszyć liczbę godzin spędzanych w biurze. Nawet jeśli miałoby się to odbyć na zmniejszeniu pensji: czasem warto zrezygnować z dodatkowych pieniędzy, jeśli stawką jest życie rodzinne, czy własne zdrowie.

Ruszaj się

Zmianę w swojej diecie oraz w życiu osobistym można uzupełnić rozpoczęciem uprawiania jakiś sportów. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie to sporty będą, ponieważ każda aktywność fizyczna jest bardzo dobra. W trakcie wysiłku fizycznego uwalniają się hormony szczęścia, dzięki którym mamy lepsze samopoczucie. szybciej spalamy nadwyżki tłuszczu i cholesterolu, dzięki czemu zaczynamy cię czuć bardziej atrakcyjnie. Już po miesiącu takiego trybu życia można zobaczyć, że jest to dużo lepsze, niż ciągłe zabieganie od pracy do domu.

Pracować trzeba, ale nikt nie powiedział, że całe życie trzeba spędzić na pracy. Warto pamiętać o wielu innych rzeczach dla nas ważnych.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress