Wizyta u ginekologa – zasady przygotowania

Wizyta u ginekologa nie musi wywoływać dużego dyskomfortu pod warunkiem spełnienia kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim musisz ocenić jakość gabinetu ginekologicznego (wygoda dla pacjenta, strefa prywatności – intymności, właściwy fotel). Starszej klasy gabinety należy natychmiast odrzucić, ponieważ mogą wywołać u niektórych kobiet blokady psychiczne. Z punktu widzenia każdej pacjentki bardzo ważna jest pierwsza wizyta u ginekologa, ponieważ wyzwala pewien nawyk w stosunku do lekarza. Jeżeli pierwsza wizyta nie wyszła kolejne wzbudzają zazwyczaj dużo negatywnych emocji.

Jak podejść właściwie do wizyty u ginekologa?

fotel ginekologiczny

 Dobrze jest przed pójściem do ginekologa przygotować sobie zestaw podstawowych pytań dotyczących dotychczasowego stanu zdrowia, aby po prostu nie tracić czasu na zastanawianie się już u lekarza. Na jakie pytania trzeba znaleźć odpowiedzi? Ginekolog będzie chciał poznać twój cykl miesiączkowy, stan krwawień, samopoczucie, standard higieny. Mogą pojawić się również pytania o elementy współżycia seksualnego, ciąże i dotychczasowe schorzenia ginekologiczne występujące w rodzinie. Jak widzisz lista jest dość spora i wszystko, co dotyczy strefy intymnej może wyjść na światło dzienne. Takie informacje, właściwie udokumentowane w bardzo wielu przypadkach wspierają pozytywne diagnozy.

Higieniczna naturalność bardzo wskazana dla każdej pacjentki

Nie dbaj jednak maksymalnie o wysuszenie pochwy, ale delikatnie się podmyj. Wydzielina z ujścia pochwy bywa krytycznym elementem w wielu badaniach. Higieny nie należy zaniedbywać przed spotkaniem z ginekologiem, ale nie należy też z nią nadmiernie przesadzać. Naturalność jest najbardziej polecanym stanem. Praktycznie każdą dolegliwość z układem rozrodczym należy zgłaszać do ginekologa. Zwyczajowo wizyty zaleca się raz na pół roku, raz na rok, w zależności od możliwości. Koniecznie zgłoś się do ginekologa przed rozpoczęciem współżycia. To właśnie w wielu przypadkach lekarz wyjaśnia podstawowe zasady zdrowego życia seksualnego.

Related Posts

© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress