Wybielanie zębów w domowych warunkach już możliwe

Nie tylko za granicą, ale i w naszym kraju widać rosnące zainteresowanie produktami wybielającymi zęby przeznaczonymi do pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych. Jest to też jedna z najszybszych metod zmiany swojego wyglądu i samopoczucia.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które każdy może wykorzystać w swoim domu. Rozpoczęta kuracja daje identyczny efekt jak ta przeprowadzona w gabinecie dentystycznym. Jedyna różnica polega na tym, że dentysta formuje wkładkę dentystyczną dla pacjenta, a w zestawie do wybielania zębów formę kształtujemy sami.

Dlaczego warto wybielać zęby w domu?

Ogromną zaletą wybielania zębów w domu jest to, że nie zajmuje ona wiele czasu i nie jest to metoda kłopotliwa. Pierwsze rezultaty pojawiają się po kilkunastu dniach lub tygodniach. Ważnym czynnikiem w całym procesie jest wybrany sposób wybielania oraz stan zębów.

Najchętniej wybieranymi środkami na rynku są żele wybielające wraz z nakładkami. Zakłada się je każdego dnia na około 30 minut, a maksymalny efekt kuracji widoczny jest już po 10 dniach.

Chętnie korzysta się również z past wybielających. Przeznaczone są do stosowania dwa razy dziennie. W ich przypadku pierwsze rezultaty widoczne są po około 2-4 tygodniach. Pasta oprócz tego, że ma zadanie wybielające, to posiada jeszcze właściwości zwykłej pasty – zapobiega i zwalcza próchnicę oraz kamień nazębny, a składniki pasty są przyjazne szkliwu i nie rysują zębów.

Innym sposobem, zdobywającym dużą część rynku są paski wybielające, które nakleja się na zęby na około 20-30 minut. Łatwość i prostota sprawiają, że przez większość osób wybierane są w celu utrzymania przez dłuższy czas rezultatu wcześniejszego wybielania, z kolei dentyści zalecają stosować paski wybielające jako podkładki od których zaczyna się proces wybielania zębów. Ten rodzaj jest dobrą alternatywą, kiedy naszym celem jest szybkie odświeżenie zębów po nieco niższych kosztach. Należy pamiętać, że po zakończeniu kuracji nie można zapominać o dbaniu o swoje zęby, dlatego zaleca się raz w roku delikatne wybielania pomagające utrzymać efekt wybielania.

Ten artykuł został opublikowany w ramach współpracy z firmą Dentway, skandynawskim producentem preparatów do wybielania zębów w domu.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress