Jak stosować pastę wybielającą zęby?

Możliwość pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych dają nowoczesne metody wybielania zębów. Produkty stworzone do tego typu działań wykorzystywane są również przez dentystów, którzy w swoich gabinetach formują specjalną formę dentystyczną dla pacjenta. W przypadku pasty wybielającej to jej działanie jest widoczne po szczotkowaniu, a jej głównym zadaniem jest usuwanie przebarwień powstałych na zębach.

Oprócz samego wybielania zębów pasta charakteryzuje się tymi samymi właściwościami jakie posiadają zwykłe pasty do zębów – zapobiega i zwalcza próchnice, kamień nazębny, są przyjazne szkliwu i nie rysują zębów.
Przebarwienia powstające na zębach spowodowane konsumpcją produktów spożywczych takich jak kawa, herbata, paleniem papierosów lub wiekiem. Wybielanie zębów nie było wcześniej możliwe lub znacznie utrudnione, a nowoczesne środki znacznie ułatwiają całe zadanie.

Metoda posiada bardzo mało działań ubocznych i u niektórych osób po przeprowadzonej terapii może wystąpić odczucie podrażnienia na zębach. Nie jest to kłopotliwe, ponieważ można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor. Pasta wybielająca pozbywając się przebarwień nie ściera powierzchni zęba, zwalczając bakterie, odświeżając oddech wzmacniając przy tym szkliwo zęba i chroni przed próchnicą.

Pierwsze efekty stosowania pasty wybielającej zęby widoczne są po około 2-4 tygodniach, a do ich osiągnięcia wystarczy 2 razy dziennie stosować pastę wybielającą przez około 2 minuty. Odbarwienia nie znikają od razu, a są stale wybielane. Efekt wybielania zębów może być widoczny już po kilkunastu sesjach lub tygodniach, a wszystko zależy od tego czy stosowało się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi, stanu uzębienia oraz sposobu wybielania.

W celu utrzymania efektu wybielania zaleca się przeprowadzanie raz w roku delikatnego wybielania. Osoby które wybielały swoje żeby u dentysty mogą wykorzystywać pastę w celu podtrzymania efektu osiągniętego dzięki kuracji, co zapewni zdrowe i białe żeby przez wiele lat.

Related Posts

© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress