ABC pielęgnacji skóry twarzy, czyli jak kompleksowo zadbać o swoją urodę

O kondycję skóry, podobnie jak o zdrowie, zaczynamy troszczyć się dopiero wtedy, kiedy mamy do czynienia z problemami. Tymczasem skóra bardzo często jako pierwsza reaguje niekorzystnie nie tylko na źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne, ale również na niezdrowy tryb życia i ubogą w składniki odżywcze dietę. Jak zatem zadbać o nią, aby nie sprawiała problemów i zachowała młody oraz piękny wygląd na długo?

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy

Najważniejsze etapy codziennej pielęgnacji skóry twarzy to oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Co jakiś czas do tych trzech zabiegów należy dołączyć również peeling, czyli złuszczanie martwego naskórka. Oczyszczanie skóry ma na celu pozbycie się nie tylko pozostałości makijażu, ale również nadmiaru sebum i wszelkich zanieczyszczeń. Do mycia twarzy należy używać delikatnych środków myjących, które nie zawierają substancji wysuszających lub podrażniających. Następny krok to zastosowanie odpowiednio dobranego toniku i kremu, najlepiej z tej samej linii produktowej. Kosmetyki tego typu dobiera się do wieku oraz potrzeb skóry, pamiętając, że nawet młode osoby nie bagatelizować tego, jak ważne jest prawidłowe nawilżenie naskórka. Maksymalnie dwa razy w tygodniu skórę twarzy warto również złuszczyć – przy pomocy peelingu mechanicznego lub enzymatycznego. Usunięcie zrogowaciałego naskórka otworzy pory, rozjaśni cerę i zwiększy wchłanialność preparatów.

Koniec z używkami – czas na dietę dla pięknej i zdrowej skóry!

Podobnie jak całe nasze ciało, skóra twarzy nie reaguje dobrze na używki i niezdrowe jedzenie. Szkodzą jej także zanieczyszczenia obecne w wodzie i powietrzu, dlatego sama pielęgnacja kosmetykami to za mało, aby cera prezentowała się pięknie i zdrowo. Istotne jest zadbanie o nią również od środka. Podstawą kompleksowej pielęgnacji skóry powinna być zatem zdrowa dieta, bogata w witaminy i minerały, których komórki skóry potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Organizmowi należy dostarczyć więc żelaza, cynku, biotyny, niacyny oraz witaminy A, E, C i z grupy B. Można zrobić to zarówno poprzez spożywanie wysokiej jakości produktów spożywczych, jak i poprzez odpowiednią suplementację. Nie wolno zapominać także o znaczącej roli prawidłowego nawodnienia organizmu – woda stanowi bowiem niezbędny składnik wszystkich przemian zachodzących w komórkach. Więcej informacji na ten temat znajdzie się w artykule: Dlaczego nawilżenie skóry jest ważne?

Piękna skóra wymaga pielęgnacji holistycznej, czyli uwzględniającej zarówno zewnętrzne metody pielęgnacji, jak i wewnętrzne wsparcie organizmu. Tylko wtedy możemy liczyć na to, że cera zachowa zdrowy i młody wygląd na dłużej i będzie znacznie bardziej odporna na zanieczyszczenia, codzienny makijaż i nowoczesny tryb życia każdej kobiety.

Related Posts

Administrator serwisu Nowości-Kosmetyczne.pl, właściciel salonu SPA oraz praktyk fryzjerstwa w Warszawie. Po godzinach prowadzi sklep z kosmetykami i produktami linii "beauty".
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress