Niezawodne sposoby na skuteczne wybielanie zębów

Nie wszystkim podoba się ich obecny czy pierwotny kolor uzębienia. Niektórzy narzekają na jego barwę, uznając że zęby są zbyt żółte, a to źle wygląda. Efekt brudnych zębów można uzyskać na różne sposoby. Czasem wystarczy pić kawę, by ta pozostawiała na zębach stałe odbarwienia. Jednak powodów tak naprawdę może być wiele, a bez względu na przyczynę, wybielanie zębów jest z reguły takie samo. Nie wszyscy tylko wiedzą, na którą metodę się zdecydować.

Metody u stomatologa

Aby wybielić zęby, można udać się do gabinetu stomatologicznego, który oferuje tego rodzaju usługi. Wybielanie przeważnie odbywa się bezboleśnie co oznacza, że pacjenci mogą uzyskać efekt bez zbędnego stresu. Często jednak, aby uzyskać pożądane zmiany i stopień wybielenia maksymalnie najlepszy, trzeba pokusić się o wybielanie następujące w kilku etapach. To oznacza, że nie sposób wybielić zęby przy jednej wizycie u stomatologa, a trzeba umówić się na całą serię. Jednak efekt jaki można tym sposobem uzyskać jest z reguły zadowalający, więc warto próbować. W tym wszystkim jest jeden minus, który często przesądza o rezygnacji z zabiegu. Chodzi tu przede wszystkim o ceny. Takie wybielanie kosztuje sporo i nie wszyscy mogą się na nie zdecydować. Jednak mimo to są różne sposoby i metody wybielania, dlatego też każdy wybrać dla siebie odpowiednią.

Samodzielne wybielanie zębów

wybielone zębyWśród samodzielnych sposobów wybielania zębów jest naprawdę dużo różnych metod. Jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. W ofercie aptek są chociażby pasty wybielające, które mają podobno skuteczne działanie. Jednak zapewne pomagają na dość nietrwałe przebarwienia. Ponadto jeszcze są specjalistyczne paski na zęby ze specjalnym żelem, które stosuje się w tym samym zakresie. Te wydają się nieco bezpieczniejsze niż pasty i bardziej skuteczne, z tym że stosowanie ich może przyczynić się do dyskomfortu spowodowanego uzyskaniem nie tylko efektu, ale też bardziej wrażliwych zębów. Od tych metod, jednak wybielanie u specjalisty wydaje się zdecydowanie korzystniejsze.

 

Related Posts

© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress