Popraw pamięć niczym mięsień na siłowni

Jeśli chodzi o pamięć i pracowanie nad nią to musimy wziąć pod uwagę, że poprawianie pamięci jest procesem długotrwałym. Wielu ludziom wydaje się, że mogą znaleźć cudowne lekarstwo które pomoże im poprawić pamięć. Niestety tak nie jest. Jak poprawić pamięć to pytanie o to jakie techniki stosować, aby nasza pamięć działała sprawniej. Uważamy, że najlepiej zdecydować się na takie techniki, które przynoszą efekty długotrwałe. Oczywiście takie techniki mają to do siebie, że zajmują dużo czasu. Mowa tutaj o różnej maści mnemotechnikach i treningu pamięci.

Trening pamięci jest analogiczny do treningu mięśni

Tak jak jest body building tak i jest memory building. W obu dziedzinach możemy zaobserwować analogiczne sytuacje. Najlepsze efekty w trenowaniu mięśni osiągamy, gdy robimy to regularnie i gdy działamy stopniowo. Najgorzej jest kiedy chcemy bardzo szybko osiągnąć upragnione efekty. Jednocześnie kompletnie zapominamy o tym, że działając w ten sposób tylko się niepotrzebnie męczymy. Memory building wiąże się z podobnymi problemami. Tutaj także musimy zdecydować się, że na przykład rozwijamy naszą pamięć mały kroczkami. Działanie dużymi krokami nie przynosi efektów. Warto o tym cały czas nomen omen pamiętać.

Poprawianie pamięci jest przydatne w wielu dziedzinach życia

Najczęściej o poprawianiu pamięci myślą studenci, którzy muszą przyswoić dużą ilość wiedzy w krótkim czasie. W ich przypadku często dochodzi do tego, że decydują się na środki nie zawsze skuteczne i nie zawsze efektywne. Zamiast lepiej się odżywiać i regularnie trenować pamięć liczą oni na to, że znajdą jakiś cudowny lek lub środek, który sprawi, że ich pamięć w momencie stanie się dużo lepsza. Oczywiście, istnieją leki na poprawę pamięci, lecz są bardziej suplementem diety niż ostatecznym rozwiązaniem.

Tak oczywiście nie jest, a jeśli nawet udaje się poprawić pamięć to tylko na krótki czas. Reasumując, w poprawianiu pamięci powinniśmy się kierować podobnymi zasadami jak w przypadku budowaniu mięśni. Ta analogia jest jak najbardziej adekwatna i warto ją wykorzystywać. Ćwiczenie mięśni i rozwój pamięci mają ze sobą wiele wspólnego.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress