Depilacja laserowa sposobem na gładką skórę na zawsze

Kobieto, czy ty też masz już dosyć cotygodniowego golenia nóg? A może masz damski wąsik i bardzo chciałabyś się go pozbyć? Rodzajów depilacji ciała jest wiele, lecz która z nich będzie najskuteczniejsza? O tym dzisiaj opowiemy w tym krótkim artykule.

Kobieta jest kulturowo uwarunkowana do bycia piękną. Obecnie do naszego kanonu piękna zalicza się między innymi brak owłosienia na ciele, zwłaszcza w okolicach pachwin, nóg oraz twarzy. Kobiety zatem mężnie znoszą kolejne tortury, aby tylko pozbyć się niechcianych włosów. Depilacja ciała czy to woskiem czy też maszynką pozwala im pozbyć się problemu, lecz nie na długo.

Im częściej włos jest golony, tym częściej odrasta i staje się twardszy. W efekcie depilacja ciała staje się coraz trudniejsza. Przedstawmy, jakie są rodzaje depilacji:

Depilacja chemiczna

Polega na nakładaniu na skórę środka chemicznego, który osłabia mocowanie włosów. Popularne kremy depilacyjne pozwalają między innymi na domowe zastosowanie tuż po kąpieli. Niemniej chemiczna depilacja ciała może poparzyć naszą skórę, jeśli nie będziemy ostrożne. Co więcej, niektóre osoby mogą być uczulone na składniki zawarte w kremie.

No i dodajmy, że nie jest to metoda trwała ani dokładna.

Depilacja woskiem

To jedna z najbardziej popularnych form depilowania skóry. Gorące plastry wosku nakłada się na skórę z włosami i szybkim ruchem zrywa, dzięki czemu przyklejone owłosienie zostaje wyrwane. Zabieg jest bolesny i nieprzyjemny, lecz z pewnością skuteczny – włosy nie odrastają tak szybko, ponieważ zostały wyrwane razem z cebulką.

Depilacja maszynką

Popularna i tania forma depilacji, zwłaszcza pach oraz nóg. Maszynka może być elektryczna albo mechaniczna (w postaci golarki). Zwykłe obcinanie włosów pozwala znacznie je skrócić aż do niewidoczności, niemniej włos dalej rośnie.

Jeśli ostry włos dostanie się pod skórę, zacznie ją przebijać, a w efekcie powstaną nieładne, czerwone krosty. Efekt depilacji będzie do kitu.

Depilacja laserowa

Obecnie najskuteczniejsza metoda depilowania ciała. Medycyna estetyczna Łódź pozwala na usunięcie raz na zawsze wszelkiego owłosienia. Specjalny, pulsacyjny laser ledowy wytwarza wysoką temperaturę na krótki czas pod skórą, przez co włos zostaje spalony razem z cebulką oraz mieszkiem. W efekcie zamyka się możliwość odrastania włosa.

Depilacja laserowa jest trwała i droga zarazem, dlatego korzystają z niej przede wszystkim panie w okolicach twarzy albo rąk, czyli miejscach niewielkich, lecz zawsze widocznych dla oka.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress